Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Проща священничих родин Стрийської єпархії

Цього року припадає 135-річчя з дня народження блаженного священномученика Еміліяна Ковча та 10-та річниця проголошення його покровителем душпастирів УГКЦ. А також ми спогадуємо 75-ту річницю смерті блаженного Еміліяна, який був спалений у печах табору смерті Майданек (Польща). З нагоди цих трьох ювілейних дат, пов’язаних з постаттю цього праведника віри, у Стрийській єпархії, 5 жовтня 2019 року, було проведено прощу священничих родин до місця служіння о. Еміліяна – храму святого Миколая у м. Перемишляни.

«Постать блаженного о. Еміліяна Ковча є для нас прикладом того, в який спосіб кожен з нас має наслідувати нашого Архипастиря Христа», – звернувся до священників з їхніми сім’ями владика Тарас Сеньків, який очолив Архиєрейську Літургію у співслужінні з владикою Богданом Манишиним.

Єпарх Стрийський підкреслив труднощі того часу, в яких блаженний о. Еміліян відзначився своєю активністю, безкомпромісністю, чесністю і відкритістю: «Він переживає за всіх і за кожного, за свою Церкву та обряд, за свій народ. Він рятує з рук смерті євреїв, чим зближає свою зустріч з Христом у Майданеку. Він вписує у своє життя Євангеліє, постійно шукаючи Христа розп’ятого у долях інших людей, спішучи принести їм потіху через своє служіння, являючи їм Господню любов».

«Сьогодні просимо всемогучого Бога, щоб Він свого вірного слугу о. Еміліяна прославив славою святих. Сьогодні просимо нашого священномученика, щоб він випросив для нас і для наших родин витривалості та вірності іти туди, куди нас кличе Христос», – сказав владика Тарас, ставлячи за приклад жертовність священномученика у його служінні, який знав, що Бог, котрий покликав його до священства, своїми руками обійняв цілу його родину і він, священник Еміліян, своїм свідоцтвом сказав і про віру своєї родини, котра жила надією та упованням на Бога.

По завершенні Літургії, усі священнослужителі на чолі з Архиєреями спільно помолились панахиду на могилі дружини блаженного священномученика – Марії Ковч, котра похована на цвинтарі у Перемишлянах.

Прес-служба Стрийської єпархії