Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

На Жидачівщині освячено новий храм

21 жовтня 2018 року владика Тарас (Сеньків) освятив храм Покрова Пресвятої Богородиці у с. Загурщина, що на Жидачівщині. «Якщо шукаємо сьогодні місце на землі, де був древній рай, то зараз він для нас починається тут, у цьому новому храмі», – мовив єпископ у своєму пастирському слові до усіх вірних, розвиваючи тему раю, як взаємного стосунку у вірності між тим, Хто дає життя і закон його збереження, та тим, хто життя приймає і зобов’язаний до послуху цьому закону.

Говорячи про гріх, який став причиною вигнання з раю, проповідник вказав на важливість жертви Ісуса Христа, якою Спаситель подолав смерть і повернув людині право на рай. А також Христос воскресив зруйнований гріхом стосунок любові між людиною та Богом.

Також, кажучи про храм, як про місце перебування Бога, владика Тарас наголосив, що тут Господь силою Святого Духа перемінює людину своїм Словом і живить вічним життям у Таїнстві Євхаристії.

«Той, хто сказав: де двоє, або троє зберуться в моє ім’я, там я посеред них, – є сьогодні тут між нами, щоб своїм люблячим поглядом огорнути кожного, хто подивляє красу цього, зведеного на Його прославу, храму. Але Дух Святий, найзнаменитіший архітектор справжньої краси, найбільше бажає мати найславнішою оздобою цього храму кожного з вас», – наголосив Архиєрей.

На завершення єпископ побажав, щоб цей храм став місцем зустрічі з живим Христом. Зустрічі, яка відновляє в кожній людській душі радість єдності з Богом. Адже рай є тільки там, де людина перебуває з Богом у мирі. 

Прес-служба Стрийської єпархії