Молімося псалмами!
- 11 Березня 2019
- Новини єпархії
Про молитву псалмами як особливий вияв стосунків з Богом говорили у Новому Роздолі. 9 березня 2019 року парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Новий Розділ відвідали відкриту біблійну лекцію «Біблійний псалтир: батько християнського богослуження», яку проводив ієромонах Лука Михайлович, студит, духівник та викладач Українського Католицького Університету.
Отець Лука розпочав навчання з того, що Книга Псалмів – це найдавніша форма молитви, яка вміщує весь спектр людських емоцій. Саме тому, Псалтир поділений на 20 блоків з тропарями й молитвами між ними у відповідності до тих чи інших життєвих обставин. Основу Книги Псалмів становлять псалми, написані богонатхненним царем Давидом (приблизно 80), а всі решта були складені пізніше його послідовниками.
Ієромонах підкреслив, що псалми стали основою християнського богослуження. В єврейській традиції заведено перед проханням хвалити Бога. Саме тому, отець Лука порекомендував присутнім починати наші молитви словами « Благословен Господь…» Псалмами можна звертатися у часи радості, депресій, при прийнятті важливих рішень, у сімейних потребах, про захист Батьківщини, за подолання згубних пристрастей тощо. Дуже важливо молитися ними за упокій душ наших спочилих братів та сестер. Отець наполегливо порекомендував нам читати псалми у час президентських, а за ними й парламентських виборів, щоб правильно і відповідально перед Богом зробити вибір щодо кандидатів у владні крісла. Адже, в часи передвиборчих перегонів не так просто розібратися і правильно зорієнтуватися у десятках програм тих, хто йде у владу.
Далі духівник дослівно «розібрав» 1-ий псалом, який починається словами «Блажен муж» та є своєрідним рецептом щастя людини. Він звернувся до нас з проханням «не ходити, не стояти і не сидіти» на широкій дорозі гріхопадінь, а слухати закону Господнього. І тоді «в усьому, що робитимемо, пощастить нам».
В другій частині лекції отець Лука дав кілька основних настанов на Великий піст, а також відповідав на численні запитання активних учасників. Він звернув нашу увагу на те, що цей 40-денний піст – це приблизно десята частина року, тобто «десятина», яку ми маємо віддавати нашому люблячому Богові. Якщо ми проведемо цей час належним чином, то цілий рік для нас буде благословенним. Отець Лука порадив щиро пробачити один одного, а насамперед себе, бути добрими, люб’язними, милосердними, лагідними, покірними. Закликав не робити «гострих» зауважень людям, які зійшли з правильної стежки або через незнання поводяться неправильно (особливо це стосується молодого покоління). А доброю порадою, слушним запитанням, з посмішкою «підказати» та напоумити.
В кінці зустрічі отець Лука посміхнувшись сказав: «Я люблю Вас». І ми Вас любимо, Отче! І з нетерпінням чекаємо наступних теплих і таких необхідних зустрічей. Дуже дякуємо Вам за приділений час та за науку, якою просвітлюєте наші серця. Окрему подяку висловлюємо організаторам циклу Біблійної Школи «Живе богословіє», зокрема отцю Івану Рибку. Нехай всемилостивий Господь завжди буде зі всіма нами!
Повідомила Наталя Марущак