Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Коли з’являється хрест, перспектива болю, людина бунтує», – владика Тарас у с. Воля Довголуцька

26 вересня 2021 року Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську Літургію в селі Воля Довголуцька, що на Стрийщині, куди цього дня відбулось паломництво вірних до Воледовголуцької  чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Єпископ у своїй проповіді розважав над уривком Євангелія (Мт.16, 13-19) в якому апостол Петро визнає Ісуса Сином Божим, а від так владика Тарас представив шлях віри людини та визнання Ісуса своїм Богом, яке чинить особа, обираючи між дочасним і вічним, спокусою і даром любові.

«Ми живемо у суспільстві, яке ділять дві пропозиції: йти за Христом, або за світом. Різниця не в тому, хто релігійний, а хто ні. Вирішальною є відмінність між справжнім Богом і богом нашого «Я». Як далеко Той, хто мовчки панує на хресті, від фальшивого бога, з яким би ми хотіли царювати силою і заставити мовчати всіх ворогів. Христос, який пропонує себе тільки з любов’ю, радикально відрізняється від могутніх і переможних месій, яким лестить світ. Він є Месія смиренний та мовчазний: щоб спасти нас – Він стає слугою; щоб дати нам життя – Він вмирає. Але остаточним Його словом є «Воскресіння», – сказав єпарх Стрийський.

Проповідник звернув увагу вірних на важливі кроки, які сприяють правильному руху особи в напрямку спасіння, яке пропонує Христос: «Християнське життя починається з кроку назад, з визвольної децентралізації, з усуненням себе з центру життя. Наслідувати Христа означає жити з вірою, що ми є улюбленими дітьми Божими. Звіряти свій стиль життя з життям Божого сина, який став слугою всім. Бути солідарними з потребуючими та протистояти всякому злу своєю вірністю правді та добру».

На завершення своєї проповіді, говорячи про джерело сили і життя, які людина отримує єднаючись з Христом у Євхаристії, владика Тарас звернувся до людей із закликом відкритися на неймовірну новизну розп’ятого і воскреслого Бога, «розламаного Хліба», який дає життя світу, щоб пізнати справжню радість життя та нести її іншим.

Пресслужба Стрийської єпархії