Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Християнська родина – потужний інструмент, здатний врятувати сучасне суспільство», – владика Тарас у Перемишлянах

8 січня 2020 року, в день свята Собор Пресвятої Богородиці і святого Йосифа Обручника, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в прокатедральному храмі святого Миколая у Перемишлянах. Спільно з єпископом молилася численно зібрана парафіяльна спільнота на чолі з парохом о. Віктором Мельником.

В часі богослужіння, звертаючись до присутніх у храмі зі словом проповіді та роздумуючи над богословським змістом свята, у світлі Святого Письма, владика Тарас сказав: «Богонатхненні слова книги Мудрості провіщають суть таїнства Різдвяної події: “Тоді, як мирна тиша все повила, і ніч, поспішаючи, досягла половини свого бігу, грянуло з неба у світ Твоє Всемогутнє Слово…”. Різдво Христове – це кардинальної інтервенція Бога в історію людства, щоб дати їй остаточний зміст та мету. Починаючи від Авраама в центрі ходу історії є паломництво віри вибраного народу до обіцяної землі, в надії сповнення Божих обітниць. В цій багатовіковій прощі змінюють один одного часи радісні та трагічні, людське благородство і нікчемність. Але напрямки ходу історії завжди встановлював Господь, щоб у визначений час благодаті самому статися однією з найбільших несподіванок, яка творить історію людства, історію спасіння».

«Тому каже апостол Павло: “Як же сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом, щоб викупити тих, які під законом… і оновити свій колишній образ”. Сам Господь відвідує своїх людей на дорозі їх паломництва історією. Для свого приходу Господь вибирає обійми любові Пресвятої Родини, стверджуючи цим, що родина має божественне покликання бути скарбницею подружньої любові та колискою нового життя, завжди відкритого на плани Божого Провидіння. І сьогодні – особливий день, коли ми маємо застановитися над таємницею Божого подружжя, Святої Родини: Йосифа і Пречистої Діви Марії, котра стала колискою народження нового людства, тому що в Христі дано відродження всім людям, відродження до Божого синівства», – зазначив єпископ.

«Святіший Отець проголосив цей рік роком святого Йосифа і нинішнє Євангеліє аж тричі говорить про нього. І найважливіше є те, що він чує як Бог промовляє до нього, десь в глибині душі, в глибині серця. Друге, те що він завжди на Боже покликання каже «так», хоча пропозиція Божа на людський погляд виглядає дуже тяжкою. А третє, що він це робить заради Пречистої Діви Марії та Ісуса, ради своєї родини, розуміючи, що ця «інвестиція» в добробут родини, означає сповнення Божого плану. Це робить його великим прикладом для наших родин: для кожного батька і кожної матері тому, що родина завжди була, як Божа установа, фундаментом будь-якого людського суспільства. І сьогодні, коли ми живемо в часі, коли інституцію родини в християнському розумінні атакують, пропонуючи альтернативні пропозиції способу життя, мусимо усвідомити, що від нас залежить те, наскільки ми збережемо у своєму серці розуміння святості християнського подружжя як союзу любові між чоловіком і жінкою. А також, мусимо за всяку ціну зберегти родину, як колиску життя, щоб у наших родинах життя приймалося з вдячністю як Божий дар», – продовжив проповідник.

Також, у контексті святкування Різдва Христового, владика Тарас застеріг перед знеціненням правдивого змісту цього свята, оскільки у сучасному суспільстві доволі часто відбувається перекручування фундаментальних речей, які стосуються цього Різдва і втрачається його справжнє розуміння.

«Тому, сьогодні в цей день Собору Пресвятої Богородиці і святого Йосифа, випрошуймо у Пресвятої Родини дару мудрості, котра б дала нам силу і розуміння, як будувати християнську родину і дар мудрості віри, щоб ми не підміняли речі, які для спасіння конечно потрібні, які правильно спрямовують життя кожного з нас і наших родин, сучасними трактуваннями і баченнями, основою яких є егоїзм, користолюбство і безбожність. Не маємо так дуже багато інструментів, якими ми могли б суспільство змінити, але один інструмент маємо дуже поважний, і він є здатний врятувати суспільство, а це – наша християнська родина. Нехай вам Господь благословить щедрістю благодаті мудрості, якою ви могли б протиставити своє особисте і родинне життя проти зазіхань, якими сучасна постмодерна культура хоче суспільство знищити. Нехай новонароджене Дитя Ісус благословить у всі часи і в кожному місці вашого життя», – побажав присутнім владика Тарас, завершуючи проповідь.

Прес-служба Стрийської єпархії