Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Карітас Стрийської єпархії та ФК «Скала» провели три табори для дітей ВПО

З 11 липня по 9 серпня у Моршині відбулися 3 спортивно-оздоровчі табори SKALA FOOTBALL CAMP для дітей ВПО, що постраждали внаслідок війни. Табори організували Стрийський Карітас у співпраці з ФК «Скала». Загалом у трьох заїздах взяли участь 89 дітей віком від 7 до 15 років, які приїхали на Львівщину з Маріуполя, Харкова, Авдіївки, Херсону, Волновахи на інших міст України. Відпочинок для дітей організували в рамках проєкту «Emergency appeal» (Надзвичайне реагування на гуманітарну кризу в Україні).

«Війна – це трагедія. Люди, котрі втрачають домівки, перебувають у великому стресі. Вони переживають важкі потрясіння, їхній життєвий побут перекроюється і докорінно змінюється на очах. Особливо від таких змін страждають діти. Війна і вимушене переселення крадуть їхнє дитинство, – час, який має бути радісним і безтурботним. Саме тому діяльність сектору Protection, котрий є частиною всіх наших гуманітарних проєктів, спрямована на те, щоб бодай трішки повернути найбільш вразливим – дітям, радість і безтурботність їхнього дитинства. Одним із таких сегментів нашої діяльності стала організація дитячих літніх таборів для внутрішньо переміщених дітей, – розповідає директор Карітасу Стрийської єпархії о. Володимир Мамчин.

Програма табору була дуже насиченою та різноманітною – футбольні тренування, заняття з психологами, анімаційна програма, відпочинок на озері, екскурсії, походи в кінотеатр. За словами директора ФК «Скала» В’ячеслава Левицького, програму табору адаптували, щоб фізичні навантаження були комфортними для кожного учасника. Спорт допоміг дітям звільнитися від негативних емоцій, яких зараз вдосталь. «Завдання, які ми ставили перед собою, – підтримати дітей, змотивувати їх та дати надію на краще майбутнє. Ми помітили, що на таборі діти стали більш самостійними та відкритими, а також, що важливо, – вони здружилися. Батьки дуже задоволені, вони бачать, що діти справді відпочили та відновилися на таборі. Діти ж хочуть ще! Думаю, це найважливіший показник», – ділиться В’ячеслав.

Катерина, матір одного з учасників табору, розповідає, що в Стрий вони приїхали з Харкова у квітні. Син дуже любить футбол, тож, не вагаючись, вирішив взяти участь у таборі і залишився дуже задоволений. І мандрівки, і харчування, і всі активності сподобалися. Батьки учасників вдячні за можливість взяти участь у таборі, згуртувати їх відволікти та допомогти знайти нових друзів.

Табір також став місцем зустрічі. Тут на 2 заїзді зустрілися Дмитро, Микита та Руслан – троє друзів із Харкова, які з початком повномасштабного вторгнення разом із сім’ями були змушені переїхати в більш безпечні місця, відтак не бачилися майже 5 місяців. На SKALA FOOTBALL CAMP хлопці знову зустрілись!

Щиро дякуємо всім жертводавцям і партнерам Карітасу за те, що допомогли організувати відпочинок для вимушено переміщених дітей!

Ярина Максимович