Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

БФ «Карітас Стрийської єпархії УГКЦ» розпочав діяльність соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА»

«СОВА» покликана допомогти у професійному навчанні волонтерів для активізації соціального служіння на парафіях. Навчання передбачає 9 модулів, на яких учасники зможуть поглибити знання з духовних основ, комунікацій, фандрейзингу, волонтерського менеджменту та інших тем, які допоможуть зробити соціальне служіння ближньому більш професійним та ефективним.

Перший модуль волонтерської Академії відбувся у суботу, 28 січня. Навчальний день у школі волонтерів розпочали спільною Божественною Літургією. Директор Стрийського Карітасу о. Володимир Мамчин звернувся до присутніх зі словами: «Наше життя зараз дуже непросте – війна, блекаути, постійні повітряні тривоги, багато такого, що нас засмучує нас та вириває зі звичного контексту життя. Звісно, нам цього не хочеться, ми хочемо комфорту, світла, тепла. Не хочемо, щоб нам на голову падали бомби і ракети, але це є. Те, що ви зібралися сьогодні тут, свідчить про те, що в такий час нам вдається не лише жити, але й служити своїм ближнім та давати свою безкорисливу допомогу тим, хто її потребує».

Після Божественної Літургії учасники прослухали науки про волонтерство, служіння та лідерство і комунікацію добрих лідерів, які провела Христина Яковин – керівниця відділу комунікацій Карітас Коломия.

Участь у першому модулі взяли участь 30 учасників, які приїхали з різних куточків Стрийської єпархії: парафії святого Архистратига Михаїла с. Романів, парафії Св. ап. Филипа с. Хишевичі, парафії Св. ап. Івана Богослова с. Суховоля, парафії Арх. Михаїла смт. Журавно, парафії Собору Пресвятої Богородиці с. Підзвіринець, парафії Свв. апп. Петра і Павла м. Комарно, парафії Св. Миколая с. Монастирець, парафії Св. влкмч. Микити с. Устя, парафії Усікновення Голови Івана Хрестителя с. Фалиш, парафії Покров Пресвятої Богородиці с. Гірське, парафії Святого влкмч. Йосафата с. Жирова та парафії святих Безсрібників Косми і Дам’яна м. Ходорів. Після проходження навчання учасники зможуть взяти участь в конкурсі на отримання гранту для фінансування їхнього проєкту.